The SANGGUNIANG BAYAN

ATTY. RONNAN CHRISTIAN M. REPOSAR

Vice-Mayor, Palo, Leyte
THIRD TERM
JULY 1, 2019 - PRESENT
SECOND TERM
JULY 1, 2016 - JUNE 30, 2019
FIRST TERM
JULY 1, 2013 - JUNE 30, 2016
Hon. JONATHAN P. CHIQUILLO

SB MEMBER

Committee

Hon. CHIQUI RUTH C. UY

SB MEMBER

Committee

Hon. MAGDALENA M. TORRES

SB MEMBER

Committee

Hon. GREGORIO P. DOLINA JR

SB MEMBER

Committee

Hon. AARON H. ROCA

SB MEMBER

Committee

Hon. IMELDA B. PARADO

SB MEMBER

Committee

Hon. FELIPE T. YGRUBAY JR

SB MEMBER

Committee

Hon. JON JEZREEL S. AGNER

SB MEMBER

Committee

Hon. ROEL D. BALDEVIA

ABC PRES.

Committee

Hon. ORIELL D. CHIQUILLO

SK FED. PRES.

Committee